PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9908}

Słodka Charity

Sweet Charity
7,0 721
ocen
7,0 10 1 721
Słodka Charity
powrót do forum filmu Słodka Charity

warto

ocenił(a) film na 8

Jeżeli ktoś jest miłośnikiem filmów "Cały ten zgiełk" i Kabaret" powinien obejrzeć ten film, mimo że jest trudno dostępny. Szkoda że Fosse zrobił tak mało filmów.

Chris_Sharma

Całkowicie się z Tobą zgadzam, mi udało się zdobyć ten film na DVD. Polecam każdemu kto kocha filmy Boba. Nakręcił ich mało ale za to jakie!!!

ocenił(a) film na 9
Chris_Sharma

zachwyca. i absolutnie powala klasą

Chris_Sharma

Po obejrzeniu 'Sweet Charity' muszę przyznać, że chyba jestem wdzięczna, że nie powstało więcej takich interpretacji klasyki. Nie rozumiem jak mogło do tego dojść biorąc pod uwagę, że przy scenariuszu pracował sam Fellini. Jak dla mnie historia została zwyczajnie rozpruta i pozbawiona jakichkolwiek wnętrzności jeśli porównywać ten film muzyczny do 'Le notti di Cabiria'. Jedyny moment który zarobił dla tego filmu jakieś gwiazdki ode mnie to występ Sammy Javis Jr. z 'The Rhythm Of Life'.

ocenił(a) film na 5
Nadira

Pracował przy scenariuszu do "Nocy Cabirii" na podstawie którego powstał ten film. Autorem skryptu do "Słodkiej Charity" jest Peter Stone.

inheracil

Jest wymienionych trzech scenarzystów: Fellini, Stone i Flaiano.

ocenił(a) film na 5
Nadira

Cóż, filmweb nie zawsze jest wiarygodnym źródłem informacji. Inne źródła podają Stone'a jako autora scenariusza, a Felliniego, Flaiano za autorów scenariusza do "Nocy Cabirii", czyli materiału źródłowego.

inheracil

Rzeczywiście, IMDb wyszczególnia Stone'a jako głównego autora scenariusza :) To właściwie bez znaczenia, chociaż dla mnie dowód na to, że może gdyby jednak pan Fellini miał udział w pisaniu scenariusza 'Sweet Charity' to nie wyszła by z tego taka klęska jaka wyszła.

Nadira

Kiedy dawno, dawno temu obejrzałam "Noce Cabirii", kierowana informacją filmwebu, jakoby Fellini był współtwórcą scenariusza "Słodkiej Charity", marzyłam by zobaczyć ten film. Trafiła się gratka - film emitowała TVP Kultura. Już sama czołówka była infantylnie wkurzająca i gdy padło zdanie z ust lektora, że film jest jedynie inspirowany dziełem Felliniego instynktownie poczułam, że będzie źle. Było źle! To najgorszy film Fosse'a - słabe numery muzyczne i humor niskich lotów, sprawiły, że wszystko nieznośnie się dłużyło...

ocenił(a) film na 5
madz20

Właśnie oglądam i trochę zabawy formą jest, ale to taka jakaś dziwna, sztuczna, infantylna rzecz. Zakładam, że po prostu konwencja, ale mimo wszystko nie trafia do mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones