PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=314739}

Sybil

7,2 4 813
ocen
7,2 10 1 4813
Sybil
powrót do forum filmu Sybil

świetna gra aktorska, główna bohaterka w sposób znakomity prezentowała kolejne wcielenia Sybil. Rozszczepienie osobowości zawsze będzie tematem bardzo ciekawym i moim zdaniem w sposób dość silny ukazuje możliwości naszej psychiki. Niektórzy twierdzą, że np. bohaterka filmu Emily Rose była nawiedzona, ten film pokazuje że myślenie takie może być bardzo jasno wytłumaczone jako błędne. Nasze życie jest tajemnicze, wielu z nas ma w sobie ukryte wcielenia o których nie wiemy. Fil jak najbardziej polecam szczególnie zainteresowanym w takiej tematyce.

ocenił(a) film na 6
katii000

nie wiem czy nie zawyżyłam trochę oceny. odbieram ten film raczej emocjonalnie, może były tylko dwa takie momenty typowe dla filmów telewizyjnych (i kinowych zresztą też), że jest pójście na łatwiznę, przedstawienie czegoś w płytki psychologicznie sposób, ale to naprawdę pojedyncze ujęcia. zresztą nie wyobrażam sobie przedstawić tak skomplikowanego problemu (czego ta dziewczyna nie przeżyła!) w dwóch godzinach, pewnie czasami te pójścia na łatwiznę były konieczne. w każdym razie nie wiem czy oceniając ten film nie kierowałam się bardziej emocjami które są w nim bardzo silne. acz poruszanie emocji to też zadanie filmu więc może wszystko się zgadza. może jak przetrawię.

antybohater

żałuję że nie oglądałam tego filmu od początku, bo włączyłam w połowie, ale i tak bardzo mnie ujął. Czego ta dziewczyna nie przeżyła, w głowie się nie mieści, a to ponoć było na faktach. Film bardzo realistyczny, bez jako takiego happyendu, jak to w życiu. Podobał mi się moment końcowy gdy pokazali dzieła Sybil, każde w innym stylu jakby namalowane przez tyle różnych osób.
Aktorka świetnie grała Sybil, nie próbowała byc piękną w tym filmie lecz realistyczną i to mi się podobało.
Film wywoływał ciarki.

katii000

Myślę, że gdyby większość oceniających ten film widziało oryginalną wersję z 1976 roku z Sally Field, nie oceniłoby go tak wysoko. Naprawdę nowa produkcja Sybil wypada bardzo słabo przy wersji z 1976. To jest dopiero wstrząsający film z genialnymi kreacjami aktorskimi. T. Blanchard nie dorasta Sally field do pięt, również postać pani doktor jest kiepska w wydaniu Lange, porówując pierwszą wersję filmu. Polecam wszystkim zainteresowanym obejrzeć film z 1976 (jest na ch0mikach i youtube).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones