PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10096}

Teresa Raquin

In Secret
6,4 4 256
ocen
6,4 10 1 4256
Teresa Raquin
powrót do forum filmu Teresa Raquin

"Teresa Raquin" to dramat Emila Zoli, a nie powieść, tak jak zaznaczone w opisie. Tym którzy jednego od drugiego nie odróżniają, radzę cofnąć się do szkoły podstawowej, z korzyscią dla czytelników filmwebu!!

jurand_dark

Skoro wiesz, ze to dramat to dobrze, ze ta informacja zostala sprostowana. Przyznam się bez bicia. ze to ja dodalam tekst, ze film jest na podstawie powieści, ale tylko dlatego, że na IMDB bylo napisane dokładnie tak:

Writing credits:
Émile Zola - novel

Novel zaś przetlumaczylam z angielskiego dosłownie jako powieść..

Sorry za ten błąd. Umiem odróznic te 2 gatunki, ale by to zrobić musiałabym najpierw tę książkę w ogole zobaczyć.. :) a niestety takowej okazji nie miałam..

jurand_dark

ojejej...

strasznie jestes wygadany i kompetentny, zwlaszcza gdy wysyłasz ludzi z powrotem do szkoły podstawowej. Z korzyścią dla czytelników filmwebu?

kolego drogi, zanim zaczniesz sie czepiac kogokolwiek zastanów się chwile.

Z tego co pamiętam ze studiów /skonczyłem także podstawówkę/ to Emil Zola temat Teresy Raquin przerabiał wielokrotnie.
I tak, gdy przeczytał o całym zdarzeniu w gazecie, napisał niewielkie opowiadanie,
następnie napisał na ten sam temat powieść.
Wreszcie napisał na ten sam temat dramat.

jurand_dark

Filmwebowy opis jest prawidłowy. Dramat był napisany pozniej, kilka lat po ukazaniu sie powiesci i był stworzony na uzytek przeniesienia na deski teatru. W swietle tych faktów, twoje wysyłanie czytelnikow Filmwebu do podstawowki, wypada dość żenująco...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones